Bezpieczeństwo w sieci – materiały edukacyjne dla rodziców

Poradnik dla rodziców „Nastolatki i gry cyfrowe” 

Poradnik omawia zagadnienia przydatne dla każdego rodzica młodego gracza, m.in. pozytywny wpływ gier cyfrowych na rozwój, potencjalne zagrożenia czyhające w świecie gier, podpowiedzi, jak zadbać o to, aby cyfrowa rozrywka pozostała dobrym doświadczeniem oraz jakie sygnały powinny wzbudzić niepokój rodziców.

Poradnik dla rodziców „FOMO i nadużywanie nowych technologii” 

Poradnik porusza problem FOMO – lęku przed odłączeniem się od sieci oraz kwestię nadużywania smartfonów, internetu, mediów społecznościowych i gier wśród dzieci i młodzieży. Zawiera również praktyczne wskazówki i porady, jak ustalić z dzieckiem rozsądne zasady korzystania z sieci i pomóc mu zrównoważyć aktywności online i offline.

Poradnik dla rodziców „Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie”

Publikacja adresowana jest do rodziców. Porusza problem cyberprzemocy – opis i skala zjawiska, aspekty prawne, konsekwencje oraz praktyczne porady.

Poradnik dla rodziców „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online”

Publikacja przedstawia zagadnienia związane ze szkodliwymi treściami, z jakimi mogą spotkać się dzieci w internecine. Poradnik przygotowany przez ekseprtów Akademii NASK w ramach kampanii #NieZagubDzieckawSieci, realizowanej przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji (obecnie KPRM).

Poradnik dla rodziców „Sharenting i wizerunek dziecka w sieci”

Poradnik przedstawia zjawisko i konsekwencje sharentingu, czyli nadmiernego dzielenia się przez rodziców wizerunkiem ich dzieci w internecie. Zawiera praktyczne porady dotyczące rozważnego dzielenia się zdjęciami, filmami i informacjami na temat dziecka. Podaje również wskazówki, jak pomóc dziecku samodzielnie korzystającemu z sieci odpowiedzialnie budować swój wizerunek.

Aplikacja mOchrona

mOchrona to aplikacja, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci.
Ułatwia ustalanie reguł, dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu. To bezpłatne i bezpieczne narzędzie, które skutecznie pomaga w zdiagnozowaniu potencjalnych problemów i zagrożeń, a także w odpowiednim reagowaniu na nie.