Pedagog –> dla rodzica

Temat :  I znów ten sam temat, czyli znaczy, że ważny: Jak chronić dziecko przed ZAGROŻENIAMI CYFROWEGO ŚWIATA

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii ponownie opracowała bezcenną broszurę dla każdego rodzica. Bezcenną zwłaszcza teraz, w dobie cyfrowej presji. Dowiemy się z niej: jak rozpoznać uzależnienie dziecka, jak sprawdzić, ile wirtualnych wycieczek jest bezpiecznych, jak ochronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowymi, a jeśli zabrnęliśmy z naszym dzieckiem za daleko – to jak przeprowadzić cyfrowy detoks.

Zobacz broszurę


Temat :  O tym, jak zapobiegać nadużywaniu internetu przez dzieci i młodzież

Internet bez przesady – to krótka prezentacja, która uwrażliwi na problem uzależnienia dziecka od internetu. Wskaże przyczyny uzależnienia, jego symptomy i wreszcie drogę wyjścia z trudnej sytuacji.    (Źródło: strona internetowa Fundacji Dajemy Dzieciom) Siłę.


 

Temat :  O tym, jak motywować dziecko do nauki

Nasze dziecko ma kłopoty w szkole? Co zrobić? Od czego zacząć? Może spróbuj od… zabawy. Ty zrób test Czy znasz swoje dziecko, a dziecku daj do wypełnienia test Znasz siebie?. Następnie porównajcie wyniki. I jak? Znacie się dobrze, średnio, słabo? Porozmawiajcie o tym. Drogi Rodzicu, przeczytaj też artykuł o motywowaniu dziecka do nauki. Możesz też sprawdzić, które z warunków niezbędnych do rozwoju samodzielności dziecka stwarzasz w domu. Jeśli większość z nich udaje się spełnić, przyczyn ewentualnych niepowodzeń szkolnych należy szukać gdzie indziej. Zwróć się wtedy do szkoły i specjalistów.

Przeczytaj artykuł                                        Sprawdź listę