Świetlica – dla dziecka

Materiały na dysku – dla dziecka (kliknij tutaj, aby otworzyć)

  zrób to sam nr 5: rysowanie, wycinanie, wyklejanie

wystawa z kartonu       słoniki z kartonu        drzewko z kartonu

Już niebawem będziemy obchodzić Dzień Ziemi. Bądź jak słoń i lew IKEA – zrób własną kartonową turbinę albo kartonową roślinę, albo kartonowego słonia, albo nie… jeszcze lepiej zrób całą kartonową wystawę. Obejrzyj filmik i skorzystaj z pomysłów na kartonowe zabawki. Do dzieła!

Zwierzaki budują z kartonów    (źródło: ikea.com/pl)     Instrukcje kartonowych zabawek   (źródło: ikea.com/pl)


  zrób to sam nr 4: mój plakat, moja malowanka

  Obrońca wykop  Kaktus   BaletnicaGęś  Księżniczka w wąskiej sukience   Mały dinozaur   Traktor   Koń ze źrebakiem

Może znów naszła Cię ochota na kolorowanie? A może nawet zechcesz ozdobić swój pokój własnoręcznie pomalowanym plakatem? Pod załączonymi linkami znajdziesz nie tylko duży format tych małych rysuneczków wyżej, lecz także nieskończoną wprost galerię ulubionych bohaterów bajek. Wystarczy wybrać to, co podoba Ci się najbardziej, i poprosić rodzica, by wydrukował. Stwórz z kolorowanki pierwszy własny plakat . Do dzieła!

Kolorowanki edding (źródło: www.edding.com/pl-pl/)      Bohaterowie (źródło: www.ausmalbilder.info/malbuch)


  zrób to sam nr 3: rysowanie

Dziś w kilku prostych krokach nauczysz się rysować wspaniałe zwierzaki: papugę, smoka, pingwina i siedem innych. Przygotuj kartki i kredki. Rysuj krok po kroku, zgodnie z obrazkami. Na każde zwierzę przeznacz jedną stronę kartki z małego bloku rysunkowego. Do dzieła!

Zwierzaki krok po kroku, cz. 1.          (źródło: https://www.facebook.com/didyouknowworld1/)


  zrób to sam nr 2: rysowanie, wycinanie, wyklejanie

Papierowe akwarium

Marzysz o własnym akwarium, ale jakoś nie udaje ci się przekonać do tego pomysłu rodziców? – Nie trać czasu, sam załóż akwarium na ścianie. Do dzieła!

Akwarium bez wody    (źródło: edding.com)


  okno na świat nr 1: podróż po muzeach i zamkach w Polsce

Jak myślisz? Czy w jeden dzień udałoby się przejechać z Warszawy do Wieliczki, dalej do Gniezna i aż do Malborka, zwiedzając po drodze: 2 zamki, 3 muzea, 1 pałac i 1 kopalnię? – Hm, chyba byłoby trudno. Ale w naszej świetlicy takie rzeczy są możliwe. Ruszaj w drogę!

Muzea w Polsce – wirtualna podróż po Polsce i zabytkach


  zagraj ze mną nr 1: gra dla dwojga

Umiesz już policzyć do stu? Jeśli nie, to nic nie szkodzi – podobną grę możesz stworzyć sam. Dwukrotnie odrysuj na kartce dłoń mamy albo taty. Wypełnij je liczbami od 0 do…., do ilu chcesz. Ważne, by zapisać wszystkie kolejne liczby, a potem graj według reguł podanych we wzorze. Dobrej zabawy!

gra w łapki  (źródło: https://rysopisy.eduzabawy.com)


  zrób to sam nr 1: majsterkowanie

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe święto – Dzień Mamy. Jesteś na nie gotowy? Jeśli nie, to tu, w wielkiej tajemnicy, podpowiadamy, co możesz zrobić. Tylko pssst!

Przygotuj czysty słoik z ładną nakrętką albo niewielkie pudełko. Wydrukuj kartę z linku pod spodem i odetnij największy napis. Pokoloruj go i obklej nim pojemnik. Resztę powierzchni ozdób według uznania, np. obwiąż słoik kokardą. Jeśli brak Ci czasu, możesz wykorzystać kolorową kopertę lub torebkę na prezent. Rozetnij kupony, zwiń je w rulonik i wsyp do pojemnika. 26 maja wręcz go Mamie i powiedz, że to skarbiec miłych rzeczy, które może losować zawsze wtedy, gdy będzie potrzebowała chwili relaksu. Powodzenia!

► czas na relaks dla Mamy  (źródło: rysopisy.eduzabawy.com)