Pedagog –> dla rodzica

Temat 4:  I znów ten sam temat, czyli znaczy, że ważny: Jak chronić dziecko przed ZAGROŻENIAMI CYFROWEGO ŚWIATA

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii ponownie opracowała bezcenną broszurę dla każdego rodzica. Bezcenną zwłaszcza teraz, w dobie cyfrowej presji. Dowiemy się z niej: jak rozpoznać uzależnienie dziecka, jak sprawdzić, ile wirtualnych wycieczek jest bezpiecznych, jak ochronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowymi, a jeśli zabrnęliśmy za daleko, to jak przeprowadzić cyfrowy detoks.

Zobacz broszurę


Temat 3:  O tym, jak zapobiegać nadużywaniu internetu przez dzieci i młodzież

Internet bez przesady – to krótka prezentacja, która uwrażliwi nas na problem uzależnienia dziecka od internetu. Wskaże przyczyny uzależnienia, jego symptomy i wreszcie drogę wyjścia z trudnej sytuacji.    (Źródło: strona internetowa Fundacji Dajemy Dzieciom) Siłę.


Temat 2:  O uwodzeniu dzieci w sieci – co się dzieje, kiedy zabraknie nam uważności na sygnały wysyłane przez dziecko

zobacz spot

usiądź wygodnie, weź głęboki wdech i poczytaj – to ważne


Temat 1:  O tym, jak motywować dziecko do nauki

Nasze dziecko ma kłopoty w szkole? Co zrobić? Od czego zacząć? Może spróbuj od… zabawy. Ty zrób test Czy znasz swoje dziecko, a dziecku daj do wypełnienia test Znasz siebie?. Następnie porównajcie wyniki. I jak? Znacie się dobrze, średnio, słabo? Porozmawiajcie o tym. Drogi Rodzicu, przeczytaj też artykuł o motywowaniu dziecka do nauki. Możesz też sprawdzić, które z warunków niezbędnych do rozwoju samodzielności dziecka stwarzasz w domu. Jeśli większość z nich udaje się spełnić, przyczyn ewentualnych niepowodzeń szkolnych należy szukać gdzie indziej. Zwróć się wtedy do szkoły i specjalistów.

Przeczytaj artykuł                                        Sprawdź listę